Pracownia Informatyczno-Techniczna

Kontakt: b.matusz@lodzkie.edu.pl – tel. 694 – 405 – 056
dyżur:  wtorek 11.00 – 16.00; czwartek 13.00 – 16.00 (w dniu dzisiejszym dyżur odwołany)

Rejestracja na kursy poprzez zakładkę „REJESTRACJA ONLINE”.
Wypełnij zgłoszenie klikając datę wybranego kursu. Wpłatę za szkolenie należy dokonać na konto: 62 1240 3057 1111 0000 3438 7412, podając imię i nazwisko oraz nr i nazwę kursu.
Tutaj możesz zgłosić swoje propozycje i uwagi dotyczące szkoleń

OFERTA NA STYCZEN i LUTY

K.194 – 3 lutego Programowanie tekstowe w Python-e – pierwsze kroki młodego programisty.  Treści: to zajęcia gdzie będą wykonywane działania na liczbach, poznamy zastosowania zmiennych, łańcuchy …., prostą grafikę.
Zajęcia z 3 lutego przeniesione na późniejszy termin ze względu na pandemię.

K.8  – 01  lutego godz. 17.00-19.00 (warsztaty online na TEAMS) Jak w czasie pandemii aktywizować uczniów metodami zadaniowymi, czyli KinKerCad – projektowanie przestrzenne również dla dzieci.  Treści: zapoznanie z gotowym w sieci narzędziem do samodzielnego projektowania brył przez uczniów. Obsługa KinKerCad-a. Stworzenie grup uczniów (klas). Kontrola i aktywizowanie uczniów na platformie. Samodzielne wykonanie pracy.

K.297 – 15 i 17 lutego Fotografuj z pasją. Młody dziennikarz w szkole – rozwijanie cyfrowych i społecznych kompetencji uczniów (zajęcia fotograficzne).  Treści: podział i obsługa sprzętu fotograficznego. Wyposażenie dodatkowe – akcesoria fotograficzne. Podstawowe zasady pracy fotografa. Wykonywanie i obróbka zdjęć.
K.253 – 22 i 24 lutego Mój pierwszy film – tajniki sztuki filmowej.  Treści: rodzaje sprzętu. Akcesoria pomocnicze. Podstawowe zasady pracy operatora filmowego. Nagrywanie materiału źródłowego i obróbka filmu (postprodukcja).K.31 – 29 lutego Praca w chmurze sposobem na sprawne zarządzanie danymi i publikację wybranych zasobów. Tworzenie ankiet online.  Treści: założenie konta gmail.com; tworzenie dokumentów, arkuszy i prezentacji; zarządzanie udostępnianiem danych; praca na wspólnych dokumentach.

______________________________________________________________________________
Wszystkie kursy spełniają wymagania nowej podstawy programowej. Jeśli chcesz znać więcej szczegółów o szkoleniu, zadzwoń lub napisz.

OFERTA NA STYCZEN i LUTY

Kliknij i zobacz ⇓

Wyposażenie konieczne w pracowni

Rekomendowane zakupy (xlsx)”  (klikając w książkę wersja pdf) – jest propozycją dla szkół powyżej 100  uczniów. Wszystkie wątpliwości wyjaśniamy e-mailowo i telefonicznie.
Od stycznia organizowane będą warsztaty doskonalące obsługę i użytkowanie urządzeń w pracowni techniki dla osób zainteresowanych.
K.295 – 8 i 10 lutego Kartonowe szaleństwa – czyli co można zrobić z kartonu i tektury w szkole w nowej pracowni techniki  Treści: samodzielne wykonanie kilka prac wykorzystując różne rodzaje i grubości kartonu/tektury do wykonywania ciekawych prac wytwórczych – zabawki, pudełka, podstawki, ozdobne opakowania…

______________________________________________________________________________